Network Menu

Aktiviteter – genomförda

Här kan du läsa om vilka aktiviteter vi har haft i år och föregående år.

 

2022

Datum/Tid Aktivitet
Tuesday December 6, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Svenskt Tenn — historia och nutid
Tuesday November 29, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Hjärtat” av Daniel Bergman
Tuesday November 8, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Svenska kyrkan i utlandet
Thursday October 27, 2022
Hela dagen
Tuesday October 11, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Hitta Sveriges digitala tjänster
Monday September 26, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Hållbara parrelationer
Wednesday September 21, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Hunter i Huskvarna” av Sara Stridsberg
Tuesday September 13, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Din hälsa börjar här och nu
Tuesday May 24, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Lär dig Canva
Thursday May 19, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Fotografering (SWEA Art)
Tuesday May 17, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Två pistoler” av Klas Östergren
Friday April 29, 2022 – Sunday May 1, 2022
Hela dagen
SWEA International VM 2022
Thursday April 28, 2022
Hela dagen
SWEA Intl årsmöte 2022
Tuesday April 26, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Författarträff med debutanten Angela Rizzo
Thursday April 21, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Färger med fokus på blå (SWEA Art)
Tuesday April 19, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Återblickar på Expo 2020 i Dubai
Saturday April 16, 2022
16:00 – 18:00
Backyard Concert on April 16 at 4pm in Richmond
Helene Kastenbaum, Henrico VA
Tuesday April 12, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Tidig upptäckt av ärftlig cancer
Thursday April 7, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Allt vi inte sa” av Sara Osman
Wednesday March 16, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Ljudbokens ökande popularitet
Thursday March 10, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Amelia Adamo, tidningsdrottningen
Thursday March 3, 2022
Hela dagen
Webbinarium: SWEA Art — Bildkomposition
Monday February 28, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Trion” av Johanna Hedman
Wednesday February 16, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Utlandsvenskarnas parlament, uppdatering
Thursday February 10, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Miriam Parkman, vävare och textilkonstnär
Thursday February 3, 2022
18:00 – 21:00
Årsmöte 2022
Princess Anne Country Club, Virginia Beach VA
Thursday February 3, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Lär känna Svenska barnboksinstitutet
Wednesday January 26, 2022
Hela dagen
Webbinarium: Mitt liv som miljöaktivist
Monday January 17, 2022
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”När man skjuter arbetare” av Kerstin Thorvall

2021

Datum/Tid Aktivitet
Thursday December 16, 2021
Hela dagen
Webbinarium: SWEA Art — Akvarell
Wednesday December 8, 2021
Hela dagen
Webbinarium: Livscoaching med grund i glädje
Tuesday November 30, 2021
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Je m'appelle Agneta” av Emma Hamberg
Monday November 22, 2021
Hela dagen
Webbinarium: SWEA Skriver — En inblick i översättaryrket
Wednesday November 10, 2021
Hela dagen
Webbinarium: Mat och vin kombination
Thursday October 28, 2021
Hela dagen
Webbinarium: SWEA Art — Textil konst
Wednesday October 20, 2021
Hela dagen
Webbinarium: På spaning efter den okända drottning Kristina den äldre
Tuesday October 19, 2021
Hela dagen
Webbinarium: Ditt personliga varumärke
Monday October 18, 2021
Hela dagen
Bokklubb EMA: ”Bränn alla mina brev” av Alex Schulman
Thursday October 14, 2021
06:00 – 09:30
Film Festival 2021
MOCA, Virginia Beach VA
Monday October 11, 2021
Hela dagen
Webbinarium: Amitié med Ewa Kumlin
1 2 3 4 5 6

Powered by Events Manager